Dzienny Dom Opieki Medycznej
Dzienny Dom Opieki Medycznej
Szanowni Pacjenci,
Od 1 maja 2021 na terenie Ośrodka Diagnostyczno – Konsultacyjnego przy ul. Remiszewskiej 14, działa Dzienny Dom Opieki Medycznej. Projekt współfinansowany jest ze środków EFS.
Pobyt dla uczestników jest bezpłatny (przy przekroczeniu kryterium dochodowego jest dopłata 9,5 zł dziennie).
Projekt skierowany jest do osób, powyżej 18 roku życia, których stan zdrowia wskazuje na niesamodzielność osiągającą 40-65 pkt wg skali Barthel.
Do pobytu kwalifikują się osoby które są bezpośrednio po przebytej hospitalizacji, których stan zdrowia wymaga wzmożonej opieki pielęgniarskiej, nadzoru nad terapią farmakologiczną, kompleksowych działań usprawniających i przeciwdziałających postępującej niesamodzielności oraz wsparcia i edukacji zdrowotnej, a także doradztwa w zakresie organizacji opieki i leczenia lub osoby u których występuje ryzyko hospitalizowania w najbliższym czasie lub którym w okresie ostatnich 12 miesięcy udzielone zostały świadczenia zdrowotne z zakresu leczenia szpitalnego.
Uczestnikom podczas 30 dniowych turnusów (max. 120 dni) udzielamy świadczeń pielęgnacyjnych, rehabilitacyjnych i opiekuńczych. Prowadzone są różnorodne zajęcia terapeutyczne (plastyczne, kulinarne, informatyczne itp.).
Uczestnicy otrzymują bezpłatnie trzy posiłki dziennie.
Ilość uczestników jednego turnusu to 25 osób.
Dzienny Dom Opieki Medycznej (DDOM) jest wygodną formą kompleksowej rehabilitacji i opieki nad osobami zależnymi.
Został stworzony z myślą o pacjentach, którzy chcą wrócić do samodzielności, a którzy z różnych przyczyn nie mają możliwości szybkiej i efektywnej rehabilitacji, stymulacji procesów poznawczych, aktywizacji psychofizycznej oraz ograniczony dostęp do badań diagnostycznych i konsultacji lekarskich.
Pobyt oraz zajęcia w DDOM prowadzone są w dni robocze, od poniedziałku do piątku.
Zespół Terapeutyczny DDOM przygotowuje i prowadzi indywidualnie dla każdego pacjenta plan opieki w zależności od stanu zdrowia i jego indywidualnych potrzeb.
W ramach zajęć wspierająco – aktywizujących odbywają się zajęcia kulinarne, podczas których uczestnicy kształtują umiejętności kulinarne, które później wykorzystują w życiu codziennym. Wykonują podstawowe czynności kuchenne, poznają tajniki gotowania prostych i tanich potraw, obsługują sprzęt gospodarstwa domowego. Odbywają się zajęcia plastyczno-techniczne, których celem jest wykorzystanie zdolności manualnych oraz technicznych uczestników DDOM. Podczas zajęć wykorzystywane są różne metody i techniki, dzięki czemu powstają ciekawe prace. Na zajęciach florystycznych powstają kompozycje kwiatowe, które dekorują DDOM. Uczestnicy chętnie korzystają z biblioteki oraz kącika gier. Mogą zrelaksować się oglądając telewizję lub po prostu posiedzieć, porozmawiać bądź poczytać np. gazetę. Zajęcia wspierająco – aktywizujące cieszą się bardzo dużym zaangażowaniem uczestników. Kompleksowa opieka i zajęcia pobudzające kreatywność, samodzielność, a także pracę w grupie.
Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 22 518 26 57
Prowadzimy ciągły proces rekrutacji.
Serdecznie zapraszamy
Marcin Jakubowski
Dyrektor SZPZLO Warszawa-Targówek